xiaomi
Uncategorized

Chiński gigant Xiaomi znów bije rekordy sprzedaży w Polsce!

Popularna spółka Xioami rok do roku notuje w Polsce rekordową sprzedaż swoich produktów. Dobrze sprzedaje się wszystko: od rozpoznawalnych przez wszystkich smartfonów z linii Mi, Redmi oraz Redmi Note, poprzez słuchawki bezprzewodowe, po hulajnogi elektryczne i sprzęty gospodarstwa domowego. Skąd wziął się fenomen chińskiego giganta i dlaczego Polacy oszaleli na jego punkcie?

Stosunek ceny do jakości

xiaomi

Zdecydowanie najlepszy na rynku. Xiaomi kusi niskimi cenami, dając w zamian sprzęt nie gorszy niż innych popularnych firm. Choć Chińczycy nie przyzwyczaili nas do towarów najwyższej jakości, to jednak na tle innych sprzętów z państwa środka, te odznaczają się wytrzymałością i naprawdę dobrymi parametrami, którymi mogą bez problemu stawać w szranki z konkurencją. Nie bez znaczenia jest również to, że w kraju nad Wisłą działa wiele serwisów Xiaomi, również tych oficjalnych.

By przekonać się o tym, jak wielką popularnością cieszy się u nas chiński producent, wystarczy przypomnieć sobie nowy sklep Xiaomi w warszawskiej Galerii Mokotów, a konkretnie moment jego otwarcia. Już wiele godzin wcześniej w kolejce ustawiały się tłumy ludzi, a ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem otwarcie musiało zostać przesunięte. Promocje ogłoszone przez ten popularny Mi Store przekroczyły popularnością wszelkie oczekiwania i wyprzedały się w ciągu kilku minut od otworzenia drzwi dla pierwszego z klientów.

Ludzie przywiązują się do marki

Zatem kiedy przekonali się, że smartfony Xiaomi niczym nie odbiegają tych, które są proponowane przez pozostałych producentów, a są przy tym znacznie korzystniejsze cenowo, masowo zaczęli kupować także inne sprzęty tej marki. Wielu klientów odwiedza sklep Xiaomi (link) wielokrotnie, by kupić tam nie tylko nowy telefon komórkowy, ale także odkurzacz, nawilżacz powietrza albo popularny Electric Scooter, by bez korków dojechać do pracy.

Prawdziwym fenomenem okazały się także słuchawki Xiaomi, których dźwięk okazał się równie dobry jak w konkurencyjnych słuchawkach, a które są niemal trzykrotnie tańsze. Sporym powodzeniem cieszą się również kamery na wi-fi, dzięki którym można sprawdzić, co akurat dzieje się w naszym domu i doglądać dobytku lub pozostawionych pod cudzą opieką zwierzaków.