myszka-do-komputera
elektronika

Jak wybrać myszkę komputerową?

Myszki komputerowe stanowią podstawowe akcesoria do komputerów stacjonarnych, a często także laptopów. Ze względu na to warto wybrać takie urządzenie, które posłuży użytkownikowi przez długi czas, znajdziesz je np. tutaj sferis.pl/mysz-komputerowa-2072, zamiast stale wymieniać je na nowe. Czym należy kierować się przy wyborze myszki komputerowej?

myszka-do-komputeraWygoda użytkowania

Podstawowym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze myszki, jest wygoda jej użytkowania. Najczęściej wpływa na to kształt i obecność przewodu, a także dodatkowe przyciski. Bezprzewodowa myszka komputerowa jest najczęściej wygodniejsza, jako że zapewnia większą swobodę ruchu i rozwiązuje problem plączących się kabli. Należy jednak pamiętać tu o regularnej wymianie baterii. Rozwiązanie to idealne jest do biur i dla osób pracujących przy komputerze. Z kolei gracze korzystają raczej z myszek przewodowych, jako że zapewniają one szybszy czas reakcji.

Jeśli zaś chodzi o kształt myszki, często w sklepach z artykułami RTV i AGD urządzenia te znajdują się na ekspozycji. Warto poświęcić chwilę na to, aby dokładnie obejrzeć myszki, sprawdzić jak układają się one w dłoni i porównać poszczególne modele. Natomiast obecność przycisków bocznych może znacząco ułatwić i przyspieszyć pracę.

Parametry myszek komputerowych

W przypadku myszek komputerowych lista parametrów jest znacznie krótsza, niż przy telefonach czy komputerach, wciąż jednak pojawiają się tam dane, które nie każdy rozumie. Podstawowym parametrem jest DPI, często określane też jako czułość pracy sensora. Najprościej mówiąc, jest to po prostu prędkość, z jaką kursor porusza się po ekranie. Im większe DPI, tym mniejszy ruch myszką będzie musiał wykonać użytkownik, aby kursor przesunął się o znaczą odległość.

Oprócz czułości sensora, warto zwrócić uwagę też na inne parametry, takie jak waga myszki czy długość kabla w przypadku myszy przewodowych. Tutaj należy kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami i dobrać takie urządzenie, które najlepiej spełni potrzeby użytkownika. Innych funkcji oczekuje gracz czy grafik, niż osoba o nieco skromniejszych potrzebach względem akcesoriów komputerowych.