głośniki bluetooth
akcesoria

Jak wybrać przenośne głośniki?

Dobra zabawa nie zna granic i ograniczeń. Równie dobrze można się bawić zarówno w domu, jak i na plaży, na łące lub w parku. Doskonałym uzupełnieniem takiego outdoorowego spędzania czasu jest muzyka. Z oczywistych względów nie można zabrać chociażby do parku swojego domowego zestawu audio. Co pozostaje? Oczywiście przenośne głośniki. Jak jednak wybrać takie, aby czas spędzany przy muzyce z nich grającej był w pełni komfortowy i bezproblemowy?

Jaka moc?

Moc głośników, czyli ich głośność, jest bardzo ważną cechą każdego zestawu audio. Jednak w przypadku głośników przenośnych, nie ma to tak dużego znaczenia jak w przypadku głośników domowych. Dlaczego?
Warunki panujące poza domem nie sprzyjają budowaniu doskonałych jakościowo scen muzycznych do odsłuchów. Bardziej chodzi o to, żeby grało, a nie żeby grało idealnie.
Dodatkowo należy pamiętać, że głośniki przenośne z reguły zasilane są bateryjnie, co powoduje, że ich większa moc generuje znacznie większe zapotrzebowanie na energie, a co za tym idzie, krótszy czas działania.
Przyjmuje się, że przenośne głośniki powinny być mniej więcej o mocy 10-20 watów.

głośniki bluetoothTransmisja danych

Głośniki przenośne posiadają kilka różnych rodzajów przekazywania sygnału dźwiękowego. Może to być wi-fi, bluetooth, przewód lub karta pamięci.
Z tych wszystkich wersji wydaje się, że najwygodniejsze są głośniki bluetooth, które łączą się tym sposobem z telefonem i za jego pomocą odtwarzają dźwięk, fajne głośniki kupisz w https://www.sferis.pl/glosniki-bluetooth-2784. Metoda wi-fi wymaga routera, co jest nieco utrudnione np. w parku; karta pamięci jest niewygodna z powodu sterowania nagraniami, a przewód bardzo ogranicza mobilność zestawu i swobodę osoby odtwarzającej dźwięk. Głośnik bluetooth wszystkie te wady eliminuje

Ilość głośników

Najpopularniejszym zestawem głośników przenośnych jest wersja stereo, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby były to głośniki wyposażone dodatkowo w głośnik niskotonowy. Uzyska się dzięki temu znacznie lepsza jakość dźwięku, jednak kosztem dodatkowego głośnika, który trzeba będzie ze sobą nosić.