karta dzwiekowa
elektronika

Jaka karta dźwiękowa dla graczy?

W dzisiejszych czasach nowoczesne gry komputerowe zaskakują nie tylko wspaniałą grafiką, ale również wysokiej jakości dźwiękiem, dlatego też warto postawić na porządną kartę graficzną.

Jaka karta dźwiękowa jest najlepsza dla graczy?

karta dzwiekowaDobra karta dźwiękowa dla graczy powinna posiadać API OpenAL i wsparcie sprzętowe dla dodatkowych efektów EAX. Tradycyjna karta muzyczna PCI będzie oczywiście potrzebować odpowiedniego slotu PCI na płycie głównej. Modele tego typu skierowane są przede wszystkim dla posiadaczy starszych sprzętów. Obecnie standardem jest slot PCI-Express x1 do którego można dokupić wiele porządnych kart dźwiękowych z tzw. „wyższej półki”. Nowoczesna technologia PCI-Express x1 może zapewnić zdecydowanie większą przepustowość danych, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad jej zakupem.

Jaki model wybrać?

Najbardziej wymagający gracze mogą pozwolić sobie na zakup karty z najnowszej serii X-Fi mX Xtreme Gamer. Godne uwagi są także niezawodne karty z serii X-Fi Titanium, które błyskawicznie znikają z półek sklepowych. Warto sprawdzić przede wszystkim model X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series. Jedyną wadą kart z tej serii jest oczywiście bardzo wysoka cena. Nie każdy jest w stanie wydać ponad 600zł na nową kartę dźwiękową.

Co to jest API OpenAL?

API OpenAL najprościej rzecz mówiąc, to specjalna specyfikacja uniwersalnego API, która wykorzystywana jest powszechnie do generowania dźwięku 3D. W ostatnim czasie był bardzo duży boom na gry komputerowe w 3D, dlatego też karta dźwiękowa powinna wspierać API OpenAl.

Gdzie kupić dobre karty dźwiękowe

Wysokiej jakości karty dźwiękowe najłatwiej i najszybciej kupić w internetowych sklepach komputerowych, które oferują najkorzystniejsze ceny. Przed zakupem warto dokładnie sprawdzić renomę sklepu, dzięki czemu uniknie się nierzetelnych sprzedawców. Pamiętać należy również i o tym, że można kupić również używane karty dźwiękowe na giełdach komputerowych albo na aukcjach online, które cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem.