klawiatura roccat
akcesoria

Klawiatury gamingowe ROCCAT

Wśród producentów klawiatur dla graczy prym wiedzie niemiecka firma ROCCAT produkująca jedne z najlepszych i najczęściej wykorzystywanych na wirtualnych arenach akcesoria. Powstałe w 2006 roku w Hamburgu przedsiębiorstwo skupia się na akcesoriach gamingowych z najwyższej półki, w tym klawiatury mechaniczne i membranowe. Podobnie jak każde nowoczesne peryferia dla graczy, również urządzenia od ROCCAT posiadają podświetlenie RGB w pełni sterowalne za pomocą dedykowanego oprogramowania.

Charakterystyka klawiatur mechanicznych

Klawiatury mechaniczne są obecnie jednym z podstawowych urządzeń każdego szanującego się gracza. W porównaniu do membranowych odpowiedników charakteryzują się znacznie większą precyzją i w zależności od zastosowanych przełączników mechanicznych większym lub mniejszym punktem aktywacji. Wysokiej jakości klawiatura jest kluczowa w przypadku długotrwałych potyczek, dlatego ROCCAT kładzie bardzo duży nacisk na komfort użytkowania i niezawodność swoich produktów. Klawiatury niemieckiego producenta są wykonane z najwyższą starannością i zapewniają szereg funkcji przydatnych graczom, takich jak dodatkowe multimedialne przyciski i możliwość tworzenia makr w dedykowanym oprogramowaniu.

Rozwiązania stosowane przez ROCCAT

W celu zapewnienia najlepszych możliwych osiągów, ROCCAT opracował własne przełączniki mechaniczne Titan od podstaw. Posiadają one punkt aktywacji o skoku zaledwie 1,8 milimetra, natomiast całkowity dystans pokonywany przez klawisz wynosi tylko 3,6 milimetra. Elektryczne styki pozwalają na rozpoznawanie aktywacji o 20% szybciej niż w przypadku klasycznych klawiatur mechanicznych, co może wpłynąć na wynik wirtualnej potyczki. Klawisze w przełącznikach są także ultra lekkie, aż o 50% lżejsze niż w przypadku standardowych przycisków. Oznacza to mniejsze zmęczenie dłoni i pozwala na szybszą reakcję.

Agresywny wygląd idealnie komponuje się z nowoczesnym stanowiskiem każdego gracza, a możliwość niezależnego sterowania RGB dla każdego przycisku oraz podświetlenie klawiszy umożliwia pełną kontrolę nad wyglądem urządzenia. ROCCAT oferuje także klawiatury do konsol Playstation i Xbox.