pendrive
akcesoria

Pendrive lepszy niż płyty CD/DVD

Pendrive’y to małe przenośne dyski twarde do przechowywania danych i przesyłania ich między urządzeniami. Są szczególnie przydatne, jeśli często pracuje się na różnych komputerach, na przykład na komputerze w szkole, pracy lub bibliotece. Można zapisać swoje pliki i dokumenty na karcie pamięci, a następnie przenieść je do następnego miejsca pracy lub komputera domowego. Ich rozmiary wynoszą od 512 MB do 64 GB lub więcej.

pendrivePrzy transportowaniu i zapisywaniu danych nie potrzeba już CD ani DVD, które są pierwszą rzeczą, o której zawsze myślano. Teraz wysyła się pliki przez internet lub zapisuje się je na nośnikach pamięci takich jak na przykład pendrive, jeśli są zbyt duże do wysłania mailem.

Instalacyjne płyty CD / DVD to najgorsze płyty. Ich dyski optyczne nie są specjalnie solidne i wiele z nich trudno odczytać. Jest to również spowodowane bardzo wrażliwymi czytnikami płyt. Z drugiej strony, pendrive to o wiele wygodniejsze, łatwe w użyciu i niezawodne rozwiązanie. Zajmuje mniej miejsca i ma znacznie większą pojemność niż CD / DVD. Coraz niższa cena to również jego atut.

Instalacja systemu Windows z pendrive’a

Aby zainstalować system Windows na nowym dysku twardym, zazwyczaj potrzebny jest dysk DVD do rozruchu komputera. Możliwe jest również uruchomienie i instalacja z pendrive’a, ale wymaga ona najpierw sformatowania i załadowania plików rozruchowych przed rozpoczęciem przesyłania plików.

Obecnie płyty CD/DVD nie cieszą się już taką popularnością jak kiedyś. Ponadto produkuje się coraz więcej komputerów, laptopów bez czytnika płyt więc warto wybrać coś z oferty https://www.sferis.pl/pendrive-2168. Pendrive to o wiele prostsze rozwiązanie. Z pozoru mały pendrive ma dużą pojemność. Technika cały czas się rozwija. Płyty CD/DVD zostały zastąpione przez pendrive’y. Można się spodziewać, że pendrive również zostanie zastąpiony, kiedy tylko znajdzie się coś lepszego.