ps4 gry na konsole
akcesoria

Czy warto mieć w domu konsole do gier?

Półki sklepowe często aż uginają się od towaru, który się na nich znajduje, a sklepowi sprzedawcy uwijają się jak mróweczki, starając się sprzedać jego jak największą ilość kręcącym się po sklepie klientom. O ile zasadność posiadania w domu radia, komputera lub telewizora jest stosunkowo mało dyskusyjna, to już widok konsoli do gier często powoduje duże zastanowienie. Czy warto mieć zatem w domu konsole do gier? Czy nie jest to zbędny wydatek?

Charakterystyka konsoli

ps4 gry na konsoleKonsola do gier to specyficzne urządzenie. Specyficzne nie pod względem wyglądu lub rozmiaru, ale zastosowań, do których zostało przewidziane. No bo jak można brać na poważnie sprzęt, który służy do tak dziecinnej zabawy, jak granie w gry?
Okazuje się jednak, że po pierwsze gry wcale nie są tak infantylne, jak by to się mogło wydawać, a po drugie, możliwość zastosowań np. PS4 jest nieco bardziej rozszerzona.
Po pierwsze wydawcy gier rozumieją, że ich klienci dorośleją, dlatego tez wydawane są coraz częściej gry, które adresowane są tylko dla dorosłych. Zarówno pod względem fabuły, jak i prezentowanych na ekranie scen. Typowa gra ps4, choć może się wydawać dziecinną, skrywa często bardzo mroczne tajemnice.
Dodatkowo konsola to sprzęt, który może być wykorzystywany również jako centrum domowej rozrywki. Można po podłączeniu go do internetu śmiało używać takiego urządzenia, jako odtwarzacza filmów, zarówno tych z płyt, jak i stremowanych z sieci.

A co jeśli ma się już komputer?

Powstaje jednak pytanie, czy pomimo swoich zalet, konsola jest warta zakupu, jeśli posiada się już w domu komputer?
Jeśli kogoś interesuje mimo wszystko granie w gry, to zdecydowanie warto posiadać oba te urządzenia. Wszystko z powodu faktu, że gry ps4 ze sklepu Sferis są zwyczajne lepsze niż te, które dostępne są na komputerze. Oczywiście wiele tytułów się powtarza i dostępne są na obu platformach, jednak gry dostępne jedynie na konsoli są zdecydowanie lepiej dopracowane pod każdym względem. Czy to fabularnym, czy też technicznym, a na wizualnym kończąc.
Jak zatem widać, zakup konsoli nie jest wcale tak złym pomysłem.