drukarki
elektronika

Drukarka laserowa – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Drukarka laserowa przydać może się nie tylko w profesjonalnym biurze, ale również w użytku domowym do drukowania różnorodnych dokumentów. Przy wyborze nowej drukarki laserowej w żadnym wypadku nie można kierować się jedynie ceną sprzętu. Jest bardzo wiele różnorodnych parametrów na które należy zwrócić szczególną uwagę, dzięki czemu będzie można wybrać wysokiej jakości sprzęt.

Eksploatacja drukarki

Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że najtańsze drukarki dostępne na rynku są zazwyczaj bardzo kosztowne w późniejszej eksploatacji. Inwestując w nowy sprzęt warto sprawdzić nie tylko ile kosztować będzie nowy atrament, ale również jaka jest jego wydajność. Przy najtańszym sprzęcie tusz startowy może wystarczyć jedynie na wydrukowanie kilkudziesięciu stron, a koszt zakupu nowego tonera może być większym wydatkiem niż sama drukarka.

drukarkiRozdzielność bębna ma znaczenie

Wbrew pozorom bardzo duże znaczenie ma także rozdzielczość bębna od tonera. Niektórzy producenci oferują drukarki laserowe, które mają zintegrowany bęben bezpośrednio z pojemnikiem na nowy toner. Można także znaleźć modele, w których to bęben jest tak naprawdę oddzielnym materiałem eksploatacyjnym i wymienia się w nim jedynie proszek. Pierwsze rozwiązanie jak łatwo się domyśleć jest droższe, ponieważ za każdym razem trzeba wymieniać cały bęben z tonerem. Bardzo ważnym elementem jest także żywotność samego bębna. Wydajność bębnów dostępnych na rynku zaczyna się od 5 000 wydruków do nawet 600 000 wydruków. Warto zawsze zwracać uwagę na zastosowaną technologię wydruku, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić.

Kolor czy mono

Na samym końcu warto zastanowić się, czy drukarka ma drukować w kolorze, czy w mono. Laserowe drukarki kolorowe są o wiele droższe w eksploatacji, zwłaszcza jak porówna je się bezpośrednio z monochromatycznym sprzętem. Tonery do drukarek kolorowych są nie tylko droższe, ale również mniej wydajne. W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne drukarki z modułem duplex, który umożliwia druk dwustronny, ciekawą ofertę można obejrzeć na sferis.pl/drukarki-2182. Mniejsze zużycie papieru może wygenerować spore oszczędności.