pendrive
urządzenia

Jak wybrać pendrive?

Komputer i praca przy nim ma to do siebie, że generuje ogromne ilości danych i informacji wirtualnych. Informacji, które w jakiś sposób trzeba przenosić i transportować pomiędzy komputerami. A to zawsze było niemałym problemem, ponieważ od zawsze ograniczeniem była pojemność i mobilność banków pamięci. Nawet szybki internet często nie jest rozwiązaniem tego problemu. Do czasu jednak pojawienia się na rynku pendriva.

Czym jest pendrive?

Pendrive Sferis jest to bardzo małe urządzenie, które wyposażone jest w pamięć flash, na której przechowywane są dane użytkownika, i w złącze USB, które umożliwia podłączenie go do komputera i transferowanie danych pomiędzy pamięcią flash a dyskiem twardym komputera.

 

Cechy charakterystycznependrive

Po opisie można by sądzić, że jest to urządzenie bardzo proste i łatwe w wyborze. To prawda jest wręcz prymitywnie proste w budowie, jednak wybór konkretnego model nie jest już taki prosty, ponieważ na rynku dostępna jest ogromna ilość zupełnie innych od siebie modeli.

Podstawową różnicą jest pojemność posiadanej przez pendriva pamięci flash. Na rynku bez trudu znaleźć można wersje o bardzo dużej pojemności sięgającej nawet 64GB i te niewielkie, które będą umiały pomieścić GB. Decydując się na któryś z nich, warto zawczasu wiedzieć, do czego się będzie tego urządzenia używało. Wynika to z faktu oszczędności, ponieważ zwyczajnie nie opłaca się kupować dużego modelu do przenoszenia jedyne plików tekstowych.

Inną bardzo ważną cechą każdego pendriva jest szybkość transmisji danych. Chodzi o czas, w jakim daną będą przenoszone z i na pendriva.

Bardzo przypadną funkcją jest ta, która zapewnia dodatkowe zabezpieczenie danych znajdujących się na pendrivie. Chodzi tu o wodoodporną obudowę, ale także o zabezpieczenie przeciwwstrząsowe i te, które zabezpiecza dane przed nieuprawnionym kopiowaniem.

Choć takie zabezpieczenia dla zwykłego użytkownika mogą być nieco przesadą, to dla osób, które przenoszą cenne z punktu widzenia zawodowego informacje, na takie cechy pendriva będą przede wszystkim zwracali uwagę.