elektronika

Jaki tablet spełnia podstawowe warunki dobrego użytkowania?

Tablet spełnia dziś po części rolę smartfonu oraz przenośnego komputera. To – innymi słowa – kompilacja funkcji do kontaktów, przeglądania Internetu, czy łatwego dostępu do danych np. przechowywanych w chmurze. Sporo osób pracujących sporo w trasie – np. przedstawiciele handlowi, czy zbierający zamówienia dostaw z hurtowni – wolą tablet, niż laptop.

Tablet tabletowi nierówny

Każdy niemal powie, że to banalne stwierdzenie; wystarczy spojrzeć na ceny oscylujące w granicach od ok.100 zł do nawet grubo ponad 5000 zł. Nie chodzi tu jednak jedynie o jakość użytych do produkcji części składowych, ale i od obecności dla wielu z nas podstawowych funkcji.

Niektórych ludzi może to zdziwić, ale nie wszystkie tablety posiadają:
– miejsce na choćby jedną kartę SIM
– miejsce na zewnętrzną kartę pamięci
– wystarczająco pojemną baterię, aby zapewnić wiele godzin spokojnego użytkowania na jednym ładowaniu
– więcej, niż 2 GB pamięci operacyjnej, co powoli przestaje wystarczać przy korzystaniu z coraz większej liczby podstawowych, darmowych aplikacji.

Osoby zainteresowane kupnem przynajmniej przeciętnego tabletu, powinny szczególnie ostrożnie podchodzić do tych najtańszych modeli, wyprodukowanych przez praktycznie w ogóle nieznane nam firmy.

Wymóg pewnego minimum to nie fanaberia

Nic dziwnego, że coraz więcej ludzi podchodzi już świadomie to zakupu tabletu. Chcą móc wykorzystać w pełni możliwości urządzenia, które nie powinno spowalniać działania aplikacji, czy Internetu, wymagać ładowania co 3 godziny użytkowania, czy przegrzewać się w trakcie oglądania plików video.

Nie jest to jednak równoznaczne z koniecznością wydania kilku tysięcy złotych. Żadnego użytkownika nie powinny zawieść tablety już ze średnio-niższej półki cenowej. Mogą one co najwyżej spełniać dolne minimum użyteczności, ale pozwala to spokojnie korzystać z nich przynajmniej przez 2 lata od zakupu.

Tablety to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli komuś zależy tylko na niektórych funkcjach komputera, z dodatkiem funkcji telefonu. Decyduje się na nie coraz więcej osób, a i wybór jest spory. Każdy może więc znaleźć urządzenie spełniające jego wymagania i to w rozsądnej cenie.