laptop dell
elektronika

Laptop DELL czy Asus?

Rynek komputerów przenośnych, z każdym rokiem, proponuje coraz więcej modeli. Są one coraz bardziej zaawansowane technicznie, wysmakowane estetycznie. Chcąc wybrać najlepszy model należy dokładnie przyjrzeć się poszczególnym elementom. Wśród producentów, proponujących ten typ urządzeń, w zestawieniach najczęściej porównywane są laptopy DELL z laptopami firmy Asus. Obaj producenci oferują sprzęt porównywalnej klasy.

Modelem często zestawianym jest laptop firmy DELL Vostro 5471 po jednej stronie, a Asus Zenbook ux410 po drugiej. Wydawać by się mogło na pierwszy rzut oka, że są to bardzo zbliżone konstrukcje, gwarantujące podobne osiągi oraz wydajność. Jednak dopiero dokładniejsza analiza ich osiągów pozawala wybrać ten najbardziej odpowiadający.

laptop dellLaptop firmy DELL [https://www.sferis.pl/laptopy-3782/dell] ujmuje bardzo dobrym wykończeniem. Już pierwsze wrażenie sygnalizuje, że jest to produkt zbliżony do klasy premium. Niestety, w przypadku drugiego modelu, wrażenie nie jest tak pozytywne. Może właśnie dlatego, że jest to ultrabook, więc z zasady bardziej delikatne urządzenie, Jakość jego wykonania nie budzi zaufania. Pod tym względem laptopy DELL dają większą gwarancję solidności. Na plus modelu Della przemawia również to, że zastosowano w nim matową matryce, która w wielu testach jest wysoko oceniana. Podobnie jak z pozostałymi podzespołami, na przykład z bardzo szybkim dyskiem typu SSD. Wspomnieć należy również o zastosowanych nowych portach USB, zwłaszcza w standardzie 3.0 oraz typu C. Ten drugi standard umożliwia transfer danych z prędkością do 5 GB/s. Jest doskonały również do podłączenia urządzeń peryferyjnych, takich jak skaner lub drukarka.

Nie zagłębiając się w pozostałe elementy wyposażenia, które są zbliżone, należy stwierdzić, że laptop firmy DELL wydaje się być lepszym rozwiązaniem. Wrażenie takie jest potwierdzane, przez licznych użytkowników. Dodatkowym atutem jest też sama marka. Zasadniczo laptopy DELL, jako marka, są wyżej oceniane przez informatyków, niż wyroby firmy ASUS. Bardzo często jest to element przesądzający. Każdy posiada swoją zaufaną i sprawdzoną markę.