powerbank
akcesoria

Przenośna ładowarka

Obecnie większa część społeczeństwa korzysta z co najmniej kilku urządzeń mobilnych. Wielu ich użytkowników nie wyobraża sobie życia bez codziennego użytkowania smartfona, tabletu czy aparatu fotograficznego. Rozwiązaniem, które zyskuje na popularności jest powerbank.

Pojemność powerbanka- jaka jest właściwa?

Pojemność baterii jest najważniejszym parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę, zakupując power bank. Jeżeli chcemy by jego użyteczność była zadowalająca bateria powinna przynajmniej dwukrotnie móc naładować telefon i jeden raz tablet czy aparat.

powerbank
https://www.sferis.pl/powerbank-2137

Ogólnie przyjmuje się, że dla znacznej większości użytkowników wystarczająca jest pojemność sięgająca 5000-6000 mah. Warto jednak zaznaczyć, że z czasem powerbank może być narażony na samoczynną utratę energii wynoszącą około 20% pojemności.

Każdy z użytkowników musi zatem dobrać model, który odpowiada indywidualnym potrzebom.

Jakie urządzenia można ładować power bankiem?

Obecnie prawie każdy model posiada dwa złącza- micro oraz standardowe USB. Najczęściej do urządzeń, które może naładować power bank zalicza się: tablety, smartfony, konsole do gier, aparaty cyfrowe czy kamery.

Jak dbać o sprzęt?

Przenośne ładowarki jak każdy sprzęt by służył nam długo czas musi podlegać kilku zasadom. Szczególną uwagę należy przyłożyć do tego by urządzenie nie ulegało uszkodzeniom fizycznym. Najczęściej spotykanym przypadkiem jest tutaj jego upuszczenie lub zalanie. Ponadto na jakość działania wpływ ma konserwacja baterii. Poprzez pełne ładowanie przedłużymy cykl życia baterii znajdującej się wewnątrz.

Ile to kosztuje?

Głównym składowym elementem ceny jest to jaką pojemnością dysponuje bateria powerbanku. Ceny tego typu urządzeń wahają się od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkuset. Wszystkie produkty w tym przedziale cenowym są markowe, więc należy jedynie wybrać interesujący nas model.

Biorąc pod uwagę koszty zakupu urządzenia nie jest to duży wydatek. Natomiast posiadanie takiego sprzętu pod ręką może bardzo często okazać się zbawienne.