idealne słuchawki
akcesoria

Słuchawki jakich mało!

Wybór najodpowiedniejszych dla nas słuchawek niejednokrotnie może stanowić nie lada wyzwanie. Tym samym warto, aby dokonywać go z głową i po wcześniejszym, naprawdę dogłębnym rozeznaniu tematu. Słuchawki to bowiem nie tylko jakość generowanego przez nie dźwięku, ale to również kwestia dbałości o zdrowie i dobrą kondycję słuchu. Zatem, to jakie parametry powinny posiadać słuchawki, które będą zarówno dobre pod względem, przekazywanego dźwięku, jak również w kwestiach zdrowotnych, zostanie przedstawione w dalszej części niniejszego artykułu…

Słuchawki i ich parametry

Do najbardziej istotnych parametrów, cechujących praktycznie wszystkie słuchawki należy zaliczyć między innymi:

  • możliwość regulacji głośności – pozwala na zmianę głośności przekazywanego dźwięku przy pomocy jednej ręki;
  • poziom ciśnienia akustycznego – aby słuchawki nie były dla nas męczące nie powinien on przekraczać 80dB, co niestety zazwyczaj jest łamane;
  • moc urządzeń;
  • konstrukcja słuchawek – dla lepszego zdrowia powinno się stawiać przede wszystkim na słuchawki wokół uszne, które w znacznie większym stopniu, a zazwyczaj nawet całkowicie eliminują dźwięki, które mogłyby do nas docierać z otoczenia.

16Tym samym, wiadomo już, że najlepszy wybór stanowią słuchawki wokół uszne, dzięki którym powinniśmy zachować dobrą kondycję słuchu na długie lata.

A jak się to ma do ceny, oferowanych na rynku słuchawek?

Jeśli chodzi o aspekt cenowy jest on bardzo zróżnicowany – zazwyczaj jednak nie przekracza on sumy kilkuset złotych, różne rodzaje słuchawek kupisz w Sferis. Co za tym idzie asortyment tego rodzaju jest skierowany do praktycznie każdego, a dbałość o zachowanie słuchu w dobrej kondycji powinno leżeć nam szczególnie na sercu.
Słuchawki wokół uszne – czyli te, które bardziej dbają o słuch są najczęściej droższe cenowo, aniżeli słuchawki douszne, które mogą się wydawać jednocześnie mniejsze i wygodniejsze. Jednakże, jak się okazuje nie zawsze komfort i wygoda idzie w parze z dbałością o nasze zdrowie, które przecież powinno być zawsze wartością nadrzędną – bezcenną.