smartfon
elektronika

Smartfony – co warto o nich wiedzieć?

W dzisiejszych czasach smartfony, a dokładniej mówiąc nowoczesne urządzenia mobilne są jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi rynku. Osoby, które od dłuższego czasu nie śledzą branży i nowoczesnych technologii mogą mieć bardzo duży problem, aby wybrać solidny smartfon w rozsądnej cenie.

smartfonModa na flagowce

Osoby, które są zieloni w smartfonach powinny postawić na flagowce, które zawsze są najbezpieczniejszym wyborem, topowe marki i modele dostępne w sklepie Sferis. Modele tego typu wybierane są przede wszystkim ze względu na dobrą cenę oraz ze względu na dostęp do wielu nowatorskich funkcji. Flagowce to nic innego jak najważniejsze dla danego producenta smartfony, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników

Wysokiej jakości ekran

Dla wielu użytkowników najważniejszy w smartfonie jest przede wszystkim ekran, który odgrywa bardzo ważną rolę. Głównym wyznacznikiem jakości ekranu jest oczywiście zastosowana w nim matryca. W chwili obecnej standardem jest matryca LED-IPS, która oferuje doskonałe odwzorowanie kolorów i dość duży kąt widzenia. Godne uwagi są także nowoczesne smartfony z ekranem AMOLED, które mają ulepszoną wersja diod OLED. Matryce tego typu charakteryzują się doskonałym odwzorowaniem barw i nieskończonym kontrastem. W dzisiejszych czasach warto postawić na taki ekran smartfona, który pobiera mało energii. Doskonałym wyborem jest na przykład SuperAMOLED, który jeżeli chodzi o energooszczędność nie ma sobie równych.

Procesor w smartfonie

Bardzo ważny jest także procesor w smartfonie, który jest mózgiem całego urządzenia. To właśnie procesor odpowiada za analizowanie i przetwarzanie wszystkich operacji. W dzisiejszych czasach jest bardzo wiele różnorodnych technologii, które w mniejszym lub większym stopniu usprawniają działanie smartfona. Godna uwagi jest na przykład technologia big.LITTLE, czyli kilka wydajnych rdzeni. Obecnie minimum to taktowanie na poziomie 1.6GH. Pamiętać należy jednak o tym, że każdy producent stosuje różne sztuczki, aby przyciągnąć do siebie klienta, dlatego też bardzo trudno jest porównać poszczególne zegary.